piektdiena, marts 07, 2008

Atklātā vēstule Jāzepam Baško

Atklātā vēstule Jāzepam Baško un visiem, kas plāno iegādāties iekārtu, uz kuras vēlas darbināt Ubuntu.

Ja esi nolēmis pirkt klēpjdatoru vai galda staciju, neēsi kūtrs! Palūdz uzlikt Ubuntu dzīvo disku (LiveCD) un pārliecinies, vai šīs iekārtas dzelži pilnībā atbalsta šo operētājsistēmu.

Patīkamu migrēšanu,
Pēteris Krieviņš

6 komentāri:

Aleksejs teica...

Man nav nekādu pretenzīju pret Ubuntu, un pats brīžiem to lietoju, bet nu formulējums ".. vai šīs iekārtas dzelži pilnībā atbalsta šo operētājsistēmu" ir nedaudz par traku.

Parasti jau tiek runāts, vai programmatūra spēj atpazīt un strādāt ar dzelžiem nevis vai dzelži spēs darboties ar programmatūru.

Pēteris Krieviņš teica...

Aeleksej: Tas ir tādā gadijumā, ja vēlies likt Ubuntu. Es nesaku, ka dzelzim ir jārūpējas par savienojamību ar OS, bet, ja zini, kad liksi Ubuntu, tad labāk pirms tam ir pārbaudīt, vai uz tā tas pilnvērtīgi darbosies.

Anonīms teica...

Kas tad tik ļauns tev tika nodarīts?

Maija teica...

Par Linux
Linux sūkā.

no zilupe.com

Adrians teica...

Nu, tā ir! Daudzi dzelži vienkārši lobē Microsoft. Apzināti vai nejauši, bet tā ir. Ja runājam par portatīvajiem, tad droši vien apzināti.

Niks teica...

Varbūt kāds tomēr paskaidros, par ko tā jācepās. Cik var saprast, portatīviem kaut kādas nesaskaņas par pingvīnu, taču, kad iepriekšējo reizi skatījos, Linux portatīvo atbalsts bija pat labāks nekā, piemēram, WinXP, jo lielie dzelžu ražotāji ir ieinteresēti tajā, ka Linux atbalsta plānos klientus, bet tā nu ir sagadījies, ka tās pašas tehnoloģijas tiek izmantotas arī portatīvajos datoros. Un līdz šim no dzelžu viedokļa man problēmas ir bijušas tikai ar Epson printeri un Radeon video kartēm, pret ko var ļoti labi cīnīties, izvēloties GeForce sērijas kartes, jo tām, lai arī slēgta koda, bet tomēr ir labi draiveri (atšķirībā no Radeon, kam vispār labu draiveru nav ne uz vienas OS).
P.S. adrian, šāda stila izteikumi (īpaši jau tad, ja tas ir viss ko spēj izdvest): "M$ sux, ražotāji vainīgi, toties Ubuntu ru1z!" tikai pazemina citu vērtējumu par tevi.