ceturtdiena, marts 22, 2007

Kādu Tu Ubuntu iedomājies pēc 5 gadiem? (atbild: cuu508)

Vispār jau grūti iedomāties pēc pieciem gadiem. Gan jau visiem būs laptopi. Iedomājamais ubuntu lietotājs būs visos iespējamos vecumos, no maziem bērneļiem līdz veciem večiem. Nu un tā būs tāda pati Windows alternatīva kā patlaban Mac, un attiecīgi līdzīgi lietotāji. Var cerēt, ka pēc 5 gadiem būs tā, ka Ubuntu nevis tikai visi "zealoti" sludina, ka ir gatavs "for desktop", bet tiešām, lietotājs jau mazu brītiņu pirmo reizi palietojot iemīlēsies.

7 komentāri:

0nkulis teica...

Nevaru nepiekrist. izklausās ticami

Zigmars teica...

Man gan šķiet, ka šī ir ļoti atturīga un neskaidra prognoze!:) Es gan esmu daudz lielāks optimists! Es pat domāju, ka ap to laiku Ubuntu būs jau būtiski pietuvojies Windowsam vai pat to apsteicis!

cu teica...

Pietuvoties Windowsam var vismaz divos veidos.
Pirmais - iespēju un lietojamības ziņā. To ir grūti objektīvi novērtēt, daži teiks, ka ir apsteidzis jau tagad, daži protestēs arī pēc 10 gadiem.
Otrais - lietotāju skaita ziņā. Domāju, ka pēc 5 gadiem Windows tāpat kā šodien būs citiem tālu priekšā.

Pēteris Krieviņš teica...

mazināsies windows lietotāju skaits, līdz ar to augs ubuntu lietotāji. un tas notiek arvien straujāk. grūti prognozēt, bet liekas ka pēc 5 gadiem ubuntu būs 30% tirgus, maciem 6%, un pārējais windowsam

Zigmars teica...

Ja Windows turpinās tādā pat garā kā tagad, tad varētu pat prognozēt, ka 5 gadu laikā viņi zaudēs vairāk par 30%

Niks teica...

Nereāli - 30% tirgus daļas - Ubuntu uz katra trešā pasaules datora. Es būšu pārsteigts, ja pēc 10 gadiem uz katra piektā pasaules datora būs *nix, turklāt korporatīvais sektors nekad nepāries uz kaut ko tādu kā Ubuntu - tas ir priekš ļautiņiem, kas 20. gs. sākumā iestājās komunistiskajā partijā, ticot sociālās vienlīdzības uzvarai. Turklāt patlaban, ja atmiņa neviļ, Mac OS X tirgus daļa ir ~ 8%. Neticu, ka MS tuvākajā piecgadē varētu zaudēt pat 3/20 tirgus daļas.

Niks teica...

Labojums: pareizāk būtu komunistikās partijas vietā teikt LSDSP, jo vismaz tāda bija doma, kad rakstīju iepriekšējo komentāru.